چهارشنبه 2 خرداد 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)دانلود رایگان کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام محمد نصیری

دانلود رایگان کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام محمد نصیری

دانلود رایگان کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام محمد نصیری برای شما دوست داران کتاب در وب سایت مگا پی دی اف برای شما آماده شده است.

این کتاب حاضر از سری کتاب های منتشر شده توسط انتشارات معارف است که با کتاب های متعدد و ارزشمند خود سعی در به تصویر کشیدن اسلام واقعی داشته است و از سلسله ویژگی های این انتشارات می توان به انتشار زیر اشاره کرد. با نظارت مقام معظم رهبری و دقیق ترین و اصیل ترین اخبار جهان را در رابطه با اسلام و تاریخ آن در دسترس عموم قرار داده است.

دانلود رایگان کتاب تاریخ تحلیلی اسلام نوشته محمد نصیری چاپ دوم pdf

این کتاب بر اساس سرفصل های مصوب و مصوب شورای عالی انقلاب اسلامی است که برای دروس عمومی تاریخ اسلام به ارزش دو واحد و طی چندین سال تدریس چاپ اول و دوم کتاب تاریخ تحلیلی اسلام طراحی شده است. در دانشگاه ها برخی از اساتید به صورت کتبی و شفاهی و در جلسات نقد و بررسی کتاب از برخی ویژگی های این کتاب از جمله گستردگی سرفصل های فصل و وقایع چهار قرن اول تاریخ اسلام در دو واحد شکایت کردند و اکنون آنها در حال بررسی و طراحی و تدوین فصول جدید مهم ترین رویدادها هستند. تاریخ آغاز اسلام تا سال 61 هجری قمری کافی است و بر همین اساس در فصل اول کتاب به مطالب مقدماتی تاریخ و تاریخ نگاری اسلامی پرداخته شده است تا دانش آموز را در کیفیت رجوع به تاریخ یاری کند. و بازخوانی آن با ارائه قوانین یا قوانین. و در فصل اول و در فصل دوم به احوال جهان در آستانه نبوت اشاره شده و وضعیت جزایر العرب از نظر جغرافیایی و فرهنگی و سیاسی و اصطلاحی جاهلیت و نشانه های آن مطرح شده است.

دانلود کتاب تاریخ تحلیلی اسلام نوشته محمد نصیری چاپ دوم ویرایش جدید

از سلسله مطالبی که در رابطه با این کتاب باید بدانید، چند نکته وجود دارد که منابع مطالعاتی تاریخ اسلام عبارتند از: منابع شفاهی که منابعی هستند که روایات، احادیث و اشعار آنها بیشتر منشأ شفاهی داشته و به تصویب رسیده است. پایین از یکی به دیگری یکی از ویژگی های بارز منابع شفاهی تکیه بر حافظه و ثبت وقایع در ذهن و انتقال آن از طریق گفتگو و شنیدن است و منابع مکتوب شامل اسناد، اسناد و قراردادها، صلح نامه ها و کتب تاریخی است که بیشتر برگرفته از منابع شفاهی است. و منابع تصویری که شامل نقاشی ها، خط کشی ها و نقشه های تاریخی است که زینت کتاب های جغرافیایی تاریخی است و در نهایت منابع معماری که شامل بناهای مساجد و کاخ ها، معماری شهرها، باروها و راه های برون شهری است. و هر کدام از این منابع اطلاعات تاریخ را کاملتر می کند که تاثیر بسزایی دارد.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام محمد نصیری PDF

 

 

کتاب پیشنهادی

کتاب روش ها و فنون تدریس منوچهر وکیلیان

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین