جمعه 31 فروردین 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب رشته عمراندانلود رایگان کتاب طاق و قوس در معماری ایران حسین زمرشیدی

دانلود رایگان کتاب طاق و قوس در معماری ایران حسین زمرشیدی

دانلود رایگان کتاب طاق و قوس در معماری ایران حسین زمرشیدی برای شما دوست داران کتاب در وب سایت مگا پی دی اف برای شما آماده شده است.

کتاب طاق و طاق در معماری ایران یکی از مجموعه کتاب های آموزشی و مفید در زمینه معماری ایران باستان است که به بررسی و بحث در مورد طاق ها و طاق های معروف ایران می پردازد و توسط حسین زمرشیدی طراحی و تنظیم شده است.

دانلود کتاب طاق و طاق در معماری حسین ایران

طاق و طاق در معماری ایران باستان یکی از برجسته ترین و مشهورترین معماری های جهان به شمار می رود که مجموعه ای مهم و مفید است که در رابطه با پوشش طاق و طاق بحث کاملی دارد که در ابتدا به آن پرداخته شد. این کتاب در قسمت اول تاریخ طاق مورد بررسی و بحث قرار گرفته است که در رابطه با نمونه های برجسته اولین بناهای تاریخی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و پس از این قسمت شش روش معماری ایرانی مورد بررسی قرار گرفته است. مورد بررسی و بحث قرار گرفت. که روان و ساده نوشته شده است.

دانلود پی دی اف طاق و طاق در معماری ایرانی

در محتوای این کتاب، بخش مهم و اصلی طراحی شده است که در آن به بافت ایرانی و اشکانی و ابعاد بناهای بزرگی چون «تخت جمشید»، «طاق کسری» و «طاق بستان» پرداخته شده است که «زمرشیدی» در این رابطه از نظرات «گیرشمان» و «گدار» کمک شده است و در این کتاب بخشی با عنوان «فهرست» طراحی شده است که فهرستی از بناهای برجسته و قابل اعتماد دوران ساسانی که به صورت پراکنده هستند ارائه شده است. در گوشه و کنار ایران، و تعداد زیادی از آنها هنوز پابرجا هستند. سپس روش خراسانی توضیح داده می شود.

طاق و طاق در معماری ایرانی PDF

طراحی و چیدمان این کتاب به گونه ای بوده است که دانشجویان می توانند تمامی مطالب موجود را بدون نیاز به استاد در این دوره بیاموزند و این کتاب تمام تلاش خود را کرده است که تمامی مطالب و موضوعات این حوزه را در بر گیرد و به دانشجویان آموزش دهد. کمک بزرگی کرده است. همچنین برای آشنایی با این کتاب بخشی از کتاب را که این موضوع را ارائه می کند ذکر کرده ایم: در قسمت ترسیم قوس ها به سه نوع قوس دایره ای و مشابه و تیز (شاخ بز) و تزئینی تقسیم می شوند.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

کتاب طاق و قوس در معماری ایران حسین زمرشیدی PDF

 

 

کتاب پیشنهادی

کتاب شناخت محیط زیست بنفشه برخوردار

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین