پنج‌شنبه 10 خرداد 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب رشته حقوقدانلود رایگان کتاب قواعد فقه ۱ بخش مدنی مصطفی محقق داماد

دانلود رایگان کتاب قواعد فقه ۱ بخش مدنی مصطفی محقق داماد

دانلود رایگان کتاب قواعد فقه ۱ بخش مدنی مصطفی محقق داماد برای شما دوست داران کتاب در وب سایت مگا پی دی اف برای شما آماده شده است.

هدف و هدف مؤلف کتاب قواعد فقه 1 بخش مدنی تدوین قواعد فقهی به صورت عملی و علمی است که برای دانش پژوهان حقوق اسلامی برای کسب مبانی حقوق مدنی ایران و برای دانشجویان حقوق در مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است. مدرک تحصیلی و به عنوان منبع اصلی و درس مهمی «قواعد فقه» تهیه و تنظیم شده است که مورد استفاده اساتید رشته حقوق نیز قرار می گیرد و به عنوان منبع اصلی و مهم درس معرفی می شود.

کتاب قواعد فقه مدنی، محقق داماد

در طرح و تنظیم این قواعد اساس مصطفی محقق داماد تنها بحث و بررسی موضوعاتی نیست که از مصادیق قواعد فقهی به معنای دقیق کلمه است، بلکه بیشتر تأکید می شود که هر یک از اصول کلی و مهم. یا قواعدی که در ابواب مختلف فقهی و حقوقی قابل طرح است و دانش علمی طلاب از آن در زمینه مطالعاتی و پژوهشی و در نهایت استنباط احکام و تطبیق قواعد کلی در موارد و موضوعات خاص مفید و مؤثر بوده است. . که در واقع یکی از مصادیق واقعی قواعد فقهی نیست و یکی از قواعد اساسی محسوب می شود و یکی از ویژگی های این کتاب این است که منبع دانشگاهی در قواعد فقهی در مقطع کارشناسی ارشد مطابق با سرفصل های آموزشی مصوب دانشگاه ها و افزودن مطالب جدید در ویرایش چهارم در خصوص نظام های حقوقی و قوانین مدنی کشورهای اسلامی و افزودن مباحث جدید به برخی از قواعد فقهی از جمله افزودن احکام اتلاف و تجیر به قاعده ید در چاپ چهارم و درج تغییرات در نظریات به دلیل نیاز به اجتهاد جدید در حوادث جدید به منظور پویایی. و تحرک اصل مباحث حقوقی، طبقه بندی و تقسیم بندی اصطلاحات فقهی، مراجعه به منابع مرتبط در پاورقی کتاب، بیان ساده، روان و روشن اصطلاحات و معناشناسی اصطلاحات و واژگان فقهی است.

قواعد فقه مدنی pdf

به طور کلی قواعد عبارت است از «گزاره ها یا احکامی که مطابق جزئیات آنها باشد» و البته به جای معنای اصلی، علما از قواعد در معنای قانون، مسئله احکام و اهداف استفاده کرده اند، یعنی همه شعب. علم دارای قواعدی است، از جمله در دانش زبان و ادبیات عرب ( نحو) به طور کلی یکی از قواعد «هر موضوعی مرتفع است» یا «هر مفعولی تخصیصی است» تلقی می شود و همچنین می توان آن را قاعده «معلوم» دانست. صیغه مفید واجب است» و «صورت حرام» دلالت بر حرمت دارد» خاطرنشان کرد: در علم اصول فقه جزء احکام است، فراگیری این احکام کلی به گونه ای است که خروج از آنها نادر و استثنایی است و اگر وجود داشته باشد منجر به حذف اصل و قاعده و تفسیر فنی تحقق حکم می شود و «بیهوده» می شود که خلاف قاعده نباشد و احکام فقهی نیز مانند سایر علوم منظم است، اما در تبیین و تعریف آن بین علمای این علم اختلاف نظر وجود دارد و اگرچه در مضمون تفاسیر آنها اختلاف چندانی وجود ندارد.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

کتاب قواعد فقه ۱ بخش مدنی مصطفی محقق داماد PDF

 

 

کتاب پیشنهادی

کتاب بایسته های حقوق اساسی ابوالفضل قاضی

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین