چهارشنبه 2 خرداد 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)دانلود رایگان کتاب حرکت شناسی فریدون تندنویس

دانلود رایگان کتاب حرکت شناسی فریدون تندنویس

دانلود رایگان کتاب حرکت شناسی فریدون تندنویس برای شما دوست داران کتاب در وب سایت مگا پی دی اف برای شما آماده شده است.

کتاب حرکت شناسی فریدون تندنویس از سری کتاب های مناسب برای رشته های ورزشی است که شامل هر رشته ورزشی می شود و همه علاقه مندان به ورزش باید اطلاعات کافی در مورد مفاصل و حرکات و … داشته باشند زیرا این رشته بسیار حساس است. کوچکی باعث پشیمانی پیران می شود. این کتاب به غیر از جامعه دانشگاهی، تمامی افرادی که با ورزش مرتبط هستند می توانند بهترین بهره را از این کتاب ببرند و دانش ورزشی خود را افزایش دهند.

کتاب حرکت شناسی سبک pdf

علم حرکت واژه‌ای است که می‌تواند معانی و تعابیر مختلفی داشته باشد و مواردی مانند یادگیری حرکتی، رشد و تکامل حرکتی، آناتومی و فیزیولوژی و بیومکانیک را در بر گیرد و به همین دلیل نام گروه‌های تربیت بدنی و ورزش تعداد زیادی از دانشگاه‌ها است. به این کلمه، حرکت شناسی تغییر کرده اند، در حالی که موضوع خاص حرکت شناسی شامل دو بخش کلی و جامع است و فرهنگ لغت وبستر این واژه را چنین تعریف می کند: «مطالعه بنیادی آناتومی و مکانیک». در رابطه با حرکات انسان. این تعریف مذکور دو اصل را بیان می کند که عبارتند از 1- آناتومی حرکات انسان و 2- مکانیک حرکات انسان.

دانلود کتاب حرکت شناسی دکتر فریدون تندنویس

در قسمت اول مباحثی از قبیل استخوان ها، مفاصل، رباط ها، ماهیچه ها، تاندون ها، سر ثابت ماهیچه ها، سر متحرک و نحوه عملکرد آنها مطرح شده است که به طور جامع و کلی به تشریح عضلات و عملکرد آنها در حرکات مختلف می پردازد. بدن معرفی می کند، به عنوان مثال، این سوال مطرح می شود که “مفصل آرنج باید در چه زاویه ای نگه داشته شود تا عضلاتی که روی آن عمل می کنند بیشترین نیرو را اعمال کنند؟” در قسمت دوم به مبحث مکانیک حرکات انسان پرداخته می شود و به عنوان مثال این سوال مطرح می شود که “شات را از چه زاویه ای باید شلیک کرد تا بیشترین مسافت را طی کرد؟” در این بخش به موضوعاتی مانند مرکز ثقل، تعادل، اهرم ها، حرکت، مسافت، سرعت، زمان، بردار نیرو و گشتاور نیرو پرداخته شده است و از آنجایی که مباحث مذکور در بیومکانیک به تفصیل مورد بحث قرار گرفته است، از این رو در این بخش تمرکز اصلی کتاب بر قسمت اول کتاب است و از قسمت دوم، موارد مهمی انتخاب و به اختصار مورد بحث قرار گرفته است.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

کتاب حرکت شناسی فریدون تندنویس PDF

 

 

کتاب پیشنهادی

کتاب موج آزمون ریاضی نشر الگو

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین