چهارشنبه 2 خرداد 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب رشته روانشناسیدانلود رایگان کتاب روان شناسی رشد 1 سوسن سیف

دانلود رایگان کتاب روان شناسی رشد 1 سوسن سیف

دانلود رایگان کتاب روان شناسی رشد 1 سوسن سیف برای شما دوست داران کتاب در وب سایت مگا پی دی اف برای شما آماده شده است.

در سال تحصیلی 96-1395، با توجه به نیاز دانشگاه ها در زمینه کتب درسی، این سازمان تعدادی از مدرسین رشته روانشناسی را گرد هم آورد تا کتاب روانشناسی رشد را بر اساس برنامه های مصوب مجلس شورای اسلامی طراحی و تهیه کنند. شورای برنامه ریزی به دلیل گستردگی و پیچیدگی مطالب، تهیه چنین کتابی توسط تعداد زیادی از نویسندگان دشوار بود و با وجود این دسته از نویسندگان، سعی کرده اند ضمن رعایت نکاتی که در این زمینه وجود دارد، از ساده ترین نثر ممکن برای طراحی مفاهیم رشد استفاده کنند. یکنواختی موضوعات و دقت در جنبه های علمی مطالب. برای استفاده

پی دی اف روانشناسی رشد سوزان سیف

این کتاب برای استفاده در درس «روانشناسی رشد (1)» در رشته روانشناسی به ارزش 3 واحد گردآوری و تدوین شده است و روانشناسی رشد که در سالهای گذشته با نام روانشناسی ژنتیک نیز شناخته می شد، یکی از زیر مجموعه های روانشناسی رشد است. شاخه‌های علم روان‌شناسی است که تغییرات زندگی انسان را تبیین می‌کند و با وجود اینکه به تمام مراحل زندگی انسان از تولد تا مرگ می‌پردازد، نگاه ویژه‌ای به دوران کودکی و نوجوانی دارد و روان‌شناسان این شاخه به دنبال آن هستند. تا ببیند چگونه می توان رشد انسان را در طول زمان بررسی و بیان کرد و برای تحقق این هدف، رفتار افراد را در دوره های مختلف به تفصیل بررسی می کند و بدین منظور از حوزه های مختلف زیست شناسی، جامعه شناسی، آموزش و پرورش و… پزشکی کمک کرده است و می توان از ژان پیاژه، بی.اف.

دانلود کتاب روانشناسی رشد دکتر سیف

مجموعه ای دو جلدی با عنوان «روانشناسی رشد» برای آشنایی دانشجویان این رشته با موضوعات و مطالب یکی از شاخه های مهم و کاربردی روانشناسی طراحی و تهیه شده است. این کتاب جلد اول این مجموعه است و این اثر ارزشمند شامل شش فصل است که عبارتند از: 1- بررسی اجمالی 2- نظریه های رشد 3- رشد در دوره قبل از تولد 4- رشد از بدو تولد تا پایان دو سالگی 5- رشد از سه تا هفت سالگی 6- رشد از هفت تا یازده سالگی که در فصل اول این کتاب به این موضوعات با پایان قرون وسطی و آغاز دوره جدیدی در زندگی کودکان پرداخته است. نگاه به آنها تحولات جدیدی شکل گرفت و اگرچه در این دوره شاهد برخوردها و رفتارهای وحشیانه و خشن بودیم. ما با بچه ها بوده ایم، اما با وجود این، زندگی کودکان ویژگی های بهتری نسبت به گذشته داشته است و به نظر می رسد توصیف و تصویر کودکان در کتاب ها و نقاشی ها بیش از هر چیز و چه چیزی بیش از هر چیز دیگری دیده می شود. در عصر جدید، نگرش تجربی و علمی نسبت به کودک مورد توجه قرار گرفته است.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

کتاب روان شناسی رشد 1 سوسن سیف PDF

 

 

کتاب پیشنهادی

کتاب معارف اسلامی ۱ محمد سعیدی مهر

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین