جمعه 31 فروردین 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب رشته حقوقدانلود رایگان کتاب حقوق اساسی ۲ دکتر حسن خسروی

دانلود رایگان کتاب حقوق اساسی ۲ دکتر حسن خسروی

دانلود رایگان کتاب حقوق اساسی ۲ دکتر حسن خسروی برای شما دوست داران کتاب در وب سایت مگا پی دی اف برای شما آماده شده است.

کتاب حقوق اساسی (2) با در نظر گرفتن مصوبه جدید شورای گسترش و ارتقای علوم انسانی و سرفصل های مصوب طراحی و تهیه شده است و چاپ اول این کتاب با تغییراتی به سال 1388 برمی گردد. در عناوین گنجانده شده، ضمن ایجاد اضافات و اصلاحات مجدداً ویرایش می شود.

دانلود کتاب حقوق اساسی ۲ حسن خسروی

این کتاب به منظور افزایش دانش و درک دانش آموزان در رابطه با مسائل مهم حکمرانی و ساختار نظام سیاسی کشور طراحی و تدوین شده است و در این درس با الهام از مطالب کلی بیان شده در کتاب حقوق اساسی ( 1) مباحث اساسی مطرح شده است و هدف کلی این کتاب بررسی و بررسی نقش قوای عالی کشور اعم از قوه مؤسس و اعتدال، قوای مؤسس یعنی مقننه، مجریه و قضائیه است. اختیارات و نهادهای اساسی خاص در اعمال حکومت.

 PDF حقوق اساسی 2

و دانشجو این توانایی را دارد که از روش حکومت داری و نحوه انجام خدمات عمومی توسط قوای حاکمه به ارزیابی دقیق دست یابد و از سوی دیگر با نحوه شکل گیری هر یک از قوا و تعاملات با یکدیگر و نحوه و نحوه انجام وظایف. آگاهی از سیستم پاسخگویی و اثربخشی آن در نظام سیاسی.

دانلود کتاب حقوق اساسی ۲

در فصل اول این کتاب به موضوعات زیر پرداخته شده است:

این مطالب در ارتباط با ماهیت و مبانی استقرار قدرت تشکیل دهنده در ساختار نظام سیاسی و نقش آن در شکل گیری نهادهای اساسی و تدوین قواعد اساسی جامعه سیاسی، آرمان های اساسی و ارزش های مردم در قالب تدوین و اصلاح قانون اساسی و نیز ماهیت و جایگاه قوه میانه رو در تنظیم روابط قوای سه گانه و حل اختلافات آنها به منظور ایجاد تعادل در ساختار سیاسی. و تعیین نقش ولی قانونی به عنوان قوه تعدیل کننده در هدایت قوای حاکمه مطرح شده است.

و همچنین در ادامه کتاب در فصل های دوم و سوم و چهارم به موضوعاتی از قبیل:

ماهیت، کارکرد، اهداف، ساختار تشکیلات و امور قوای سه گانه یعنی قوای مجریه، مقننه و قضاییه و نحوه عملکرد هر یک به طور کلی در دانش پایه حقوقی و در نظام جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر ماهیت اسلامی، حاکمیت الهی، نقش ولی دینی و ارزش‌های دموکراتیک مورد بحث قرار گرفته است.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

کتاب حقوق اساسی ۲ دکتر حسن خسروی PDF

 

 

کتاب پیشنهادی

کتاب حقوق اجتماعی و سیاسی در اسلام حسین جوان آراسته

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین