چهارشنبه 2 خرداد 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)دانلود رایگان کتاب احکام کسب و کار محمد تقی امینی

دانلود رایگان کتاب احکام کسب و کار محمد تقی امینی

دانلود رایگان کتاب احکام کسب و کار محمد تقی امینی برای شما دوست داران کتاب در وب سایت مگا پی دی اف برای شما آماده شده است.

کتاب قواعد کسب و کار نوشته محمدتقی امینی یکی از کتاب های تخصصی انتشارات دانشگاه پیام نور می باشد که برای تدریس و آموزش در حوزه مدیریت این دانشگاه طراحی و تدوین شده است. دانشگاه پیام نور در سال 1376 تاسیس شد و این دانشگاه یک سازمان مرکزی در تهران است و در سراسر کشور دارای واحدهایی می باشد و روش تدریس دانشگاه پیام نور بر اساس آموزش غیرحضوری و نیمه حضوری و رشته های مختلف علوم انسانی، ریاضی، تجربی است. ، تربیت بدنی و … و تالیف شده و این کتاب ها از یک پیکربندی پیروی می کنند و به گونه ای طراحی و تنظیم شده اند که دانشجو تقریباً نیازی به حضور استاد نداشته باشد.

قوانین تجارت محمدتقی امینی pdf

کتاب قوانین کسب و کار ویژه دانشجویان پیام نور رشته مدیریت به عنوان منبع اصلی و مهم درس قوانین بازرگانی به ارزش 3 واحد و در فصل هشتم و فصل اول اهمیت و جایگاه تجارت در اسلام و در فصل دوم آن به بررسی چند راهکار اسلامی برای بهبود کسب و کار پرداخته است و در فصل سوم به جایگاه فقه و احکام تجارت در اسلام پرداخته است و هرکس بخواهد کسب و کاری راه بیندازد و شروع به کار کند باید ابتدا فقه و فقه مربوطه را درک کند. تشخیص صحیح حرام و حلال باید آموزش داده شود و هرکس بدون فراگیری مسائل شرعی به تجارت بپردازد دچار (گناهان) و شک و شبهه می شود و برای اینکه معامله مراحل اسلامی و شایسته ای داشته باشد. عمل به دستورات و احکام دین و پیروی از سیره پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار (علیهم السلام) لازم است تا در کار خود دچار سردرگمی و سوء ظن نگردد.

دانلود کتاب احکام تجارت محمد تقی امینی

با توجه به اینکه برای تحقق هر پدیده ای، اولین گام مؤثر هر حرکت سازنده، وجود آگاهی و دانش مربوط به آن است و دستورات اسلام در مورد تجارت چنین بیان شده است: اول آگاهی و سپس عمل و همچنین حضرت. علی (ع) در رابطه با تجارت می فرمایند: هر کس بدون علم شرعی تجارت کند مستوجب ربا است، پس جز کسی که آگاه به خرید و فروش است، در بازار به قصد خرید و فروش ننشیند. تجارت و یادگیری قوانین تجارت برای کسانی که تجارت می کنند و یک تجارت هستند ضروری است. و اولین نکته ای که قبل از شروع کار و تجارت باید به آن توجه داشت آشنایی با احکام شرعی در مورد معاملات و تجارت است و همچنین می دانیم که خرید و فروش برخی کالاها و عرضه برخی خدمات ممنوع اعلام شده است. و حرام و برخی از نظر اسلام برای روشهای معامله جایز نیست و از طرف دیگر خریدار و فروشنده دارای حقوق و حقوقی هستند که باید در معامله رعایت شود بنابراین قبل از هر معامله ای باید از این امور اطلاعات کافی داشته باشیم وگرنه ممکن است گرفتار شدن در تجارت حرام در کتاب احکام تجارت سعی شده است بدون تغییر در احکام شرعی از کلمات ساده و روان و عبارات قابل فهم استفاده شود تا می توان آن را به راحتی خواند.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

کتاب احکام کسب و کار محمد تقی امینی PDF

 

 

کتاب پیشنهادی

کتاب اخلاق حرفه ای احد فرامرز قراملکی

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین