چهارشنبه 2 خرداد 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب رشته اقتصاددانلود رایگان کتاب اقتصاد سیاسی ایران محمد علی همایون کاتوزیان

دانلود رایگان کتاب اقتصاد سیاسی ایران محمد علی همایون کاتوزیان

دانلود رایگان کتاب اقتصاد سیاسی ایران محمد علی همایون کاتوزیان برای شما دوست داران کتاب در وب سایت مگا پی دی اف برای شما آماده شده است. 

این کتاب شامل مطالب اقتصاد ایران از گذشته تا امروز است و تک تک جزئیات را به نثری روان و ساده بیان کرده است و مجموعه ای از کتاب های اقتصادی است که جامع تر و کامل تر از رقبای خود است. است.

اقتصاد سیاسی همایون کاتوزیان

اقتصاد سیاسی ایران از مشروطیت تا پایان سلطنت پهلوی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته و مروری بر تاریخ معاصر ایران از دوران مشروطیت تا پایان دوران پهلوی از دیدگاه اقتصاد سیاسی که توسط دکتر محمدعلی همایون کاتوزیان در کتاب اقتصاد ایران سیاسی از مشروطیت تا پایان دوره پهلوی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است به بررسی و تحلیل اقتصاد سیاسی ایران در دوران انقلاب مشروطه تا پایان دوره پهلوی پرداخته است. پاییز دوره پهلوی روش تولید اقتصادی ایران در دوران قاجار، تحولات قرن نوزدهم و انقلاب مشروطه و رکود آن زمان مورد بحث قرار گرفته است.

pdf اقتصاد سیاسی ایران

در قسمت دوم این کتاب با عنوان «حکومت و ضدانقلاب: 1299-1320» به اوضاع ایران از آغاز سلطنت رضاخان و به قدرت رسیدن پادشاهی او تا پایان سلطنت وی و در سومین دوره پرداخته شده است. بخشی از این کتاب با عنوان «فرراتت، دموکراسی و دیکتاتوری 1330-1320» با بحث اشغال ایران توسط متفقین آغاز می شود و همچنین موضوع نهضت ملی ایران و ملی شدن صنعت نفت یکی از موضوعات است. سایر مباحث موجود در این قسمت از کتاب و همچنین در قسمت چهارم این کتاب. با عنوان «استبداد نفتی، توسعه اقتصادی و انقلاب مردمی 1957-1968» وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ایران از سال 1960 تا پایان دوره پهلوی و مسائلی چون اصلاحات ارضی، استبداد نفتی، شهرنشینی، تجارت و روابط خارجی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. و در مورد آنها بحث شده است و در پایان این کتاب تاریخ ایران معاصر ذکر شده است که کتاب اقتصاد سیاسی ایران از مشروطیت تا پایان دوران پهلوی توسط محمدعلی همایون کاتوزیان طراحی و تنظیم شده است. نثر روان و در دسترس درک برای همه علاقه مندان به این موضوع است.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

کتاب اقتصاد سیاسی ایران محمد علی همایون کاتوزیان PDF

 

 

کتاب پیشنهادی

کتاب فراگرد تنظیم تا کنترل بودجه اسفندیار فرج وند

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین